Sprawdź ofertę produktów w naszym sklepie internetowym

Kurtyny powietrzneDimplex
- Systemair
 Kurtyny powietrzne serii AC

    Nowa linia i nowoczesny styl popularnej serii kurtyn powietrznych Dimplex AC, zapewniających wielokierunkowy i silny strumień ciepłego powietrza przy wejściach do sklepów, biur, czy innych pomieszczeń. Dzięki zmniejszeniu utraty ciepła ulatniającego się przez często otwierane drzwi, pozwalają one zredukować koszty energii, a tym samym zwiększyć zysk z prowadzonej działalności.
    Kurtyny powietrzne AC są także idealnym rozwiązaniem we wszystkich miejscach, gdzie potrzebny jest nawiew z góry, a teraz ich obsługa stała się jeszcze wygodniejsza dzięki nowemu pilotowi AC3RN.


Charakterystyka serii AC
• Nowa, zaokrąglona obudowa do nowoczesnych wnętrz.
• Nowy model wyposażony w osobnego pilota, który zapewnia wygodną obsługę (AC3RN).
• Regulowany kierunek nawiewu.
• Wybór ustawienia ogrzewania w trybie 50% lub 100%, lub nawiewu zimnego (cyrkulacja powietrza w sezonie letnim).
• Idealne rozwiązanie pozwalające na "ciepłe przywitanie" w przypadku pojedynczych lub podwójnych drzwi wejściowych.
• Modele AC3N, AC3RN oraz AC45N przeznaczone są do obsługi drzwi pojedynczych.
• Model AC6N przeznaczony jest do drzwi podwójnych.
• 3 Lata gwarancji


Przemysłowe kurtyny powietrzne Seria CAB oraz DAB


Typoszeregi kurtyn powietrznych odpowiednich zarówno do mniejszych, jak i średniej wielkości obiektów handlowych i przemysłowych. Urządzenia serii CAB oraz DAB zapewniają skuteczną zasłonę powietrzną przy drzwiach zewnętrznych, zapobiegając utracie ciepła, dzięki czemu obniża się koszt energii przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu.

Każdy z modeli, które oferowane są w wersjach ogrzewanych wodą albo energią elektryczną, bądź też w wersji nadmuchującej powietrze nieogrzewane - można montować na ścianach lub w sufitach podwieszanych (przy zastosowaniu dodatkowych zestawów montażowych), jak również łączyć w długie ciągi przy pomocy modułów łączących, dzięki czemu system jest bardzo wszechstronny. Sterowane za pomocą sterowników ściennych lub za pomocą systemu BMS (Building Management System - System Inteligentnego Sterowania Budynkiem) podłączonego bezpośrednio do urządzenia.


     Modele CAB przeznaczone są do mniejszych pomieszczeń handlowych lub przemysłowych, gdzie montuje się je na wysokości maksymalnie 2,7 m od podłogi, a seria DAB przeznaczona jest do większych i bardziej uczęszczanych pomieszczeń, gdzie urządzenia montowane są na wysokości do 4 m od podłogi.


–ºkarty katalogowe  –ºpowrót do góry

 
Kurtyny powietrzne SYSTEMAIR Portier Mini PM

Kurtyny Portier Mini są najmniejsze spośród kurtyn powietrznych Systemair. Obudowa, zaprojektowana zgodnie z trendami nowoczesnego wzornictwa, jest dobrze dostosowana do zabezpieczania małych otworów, takich jak: okienka w kioskach, kasach itp. Kurtyna ze względu na swą znaczą moc, sprawdza się również jako aparat grzewczy dla małych pomieszczeń.

 

Wentylator, silnik, nagrzewnica i elementy regulacyjne umiejscowione są w obudowie ze stali galwanizowanej, malowanej proszkowo. Kurtyna posiada wbudowaną regulację mocy grzewczej i ilości powietrza oraz termostat.Portier Mini (PM) jest przeznaczona dla małych otworów, zasięg 1,5 m,  2-5 kW, 400-500 m³/h

Kurtyny powietrzne SYSTEMAIR Portier Basic PB

Portier Basic jest połączeniem eleganckiego współczesnego wzornictwa i dobrej jakości. Oba czołowe panele są lekko zaokrąglone, co powoduje, że kurtyna bardzo dobrze prezentuje się we wnętrzach o dużym przeszkleniu. Ponadto panele te mogą być wykonane (na specjalne zamówienie) ze stali nierdzewnej lub w postaci tzw. blachy czarnej – dogodne do dalszego lakierowania. Estetyczny wygląd, cicha praca, umieszczenie otworów zasysających powietrze w górnej części obudowy (normalnie niewidocznej) pozwala zastosować tę kurtynę w każdym wnętrzu. 

Portier Basic przeznaczona jest do zabezpieczania otworów wejściowych o wysokości do 2,5 m. 

Wentylator, nagrzewnica, silnik umiejscowione są w obudowie z blachy stalowej cynkowanej na gorąco, malowanej proszkowo. 

Do sterownia kurtynami PB stosuje się panele MP22. Umożliwiają one wybór siły nadmuchu oraz załączanie grzałek w sekwencji: 0-1/2-1. Jeden MP22 może sterować do 4 kurtyn PB. Instalację sterującą można wzbogacić o termostat (nstr. SR12 lub SR122). Pozwala to ograniczać zużycie energii, ograniczając temperaturę nawiewu stosownie do wzrastającej temperatury w pomieszczeniu.  
 

Kurytny powietrzne SYSTEMAIR Screen Master LG

ScreenMaster LG dostępne są w 12 wariantach różniących się mocą nagrzewnic oraz długością. LG należy stosować do zabezpieczania otworów o wysokości do 2,5 m. 

Kurtyny LG mają obudowy z blachy stalowej cynkowanej na gorąco i lakierowanej proszkowo. Nagrzewnice zbudowane są z prętów grzejnych ze stali nierdzewnej. Wyposażenie regulacyjne należy zamawiać oddzielnie. 

Kurtyny mogą być sterowane przez sterowniki MP22. Umożliwiają one wybór siły nadmuchu oraz załączanie grzałek w sekwencji: 0-1/2 -1. Jeden panel MP22 może sterować do 4 kurtyn LG. Instalację sterującą można wzbogacić o termostat (np. SR12 lub SR122). Pozwala to ograniczać zużycie energii, ograniczając temperaturę nawiewu stosownie do wzrastającej temperatury w pomieszczeniu. Ponadto do kurtyn LG można stosować sterownik MP-I (analogiczny do MP22), ale montowany wewnątrz kurtyny w specjalnych otworach w panelu czołowym obudowy. 

Kurtyny LG0, LG0L i LG0XL nie posiadają nagrzewnic i mogą być stosowane do zabezpieczenia zimnych stref przed przenikaniem do nich ciepłego powietrza – np: do ograniczania strat chłodu przez drzwi w szafach chłodniczych oraz ochrony pomieszczeń klimatyzowanych. Panel MP0 steruje tylko prędkością obrotową wentylatora w kurtynach LG0, LG0L i LG0XL. 

 

Kurytny powietrzne SYSTEMAIR Screen Master LGW

ScreenMaster LGW dostępne są w 2 długościach. LGW rekomendowane są do zabezpieczania otworów wejściowych o wysokości do 2,2 m.


Wyposażenie regulacyjne kurtyn musi być zamawiane oddzielnie. Do sterowania wentylatorami w kurtynach LGW/LGWL należy używać paneli, MP20 lub MP-0I. Jeden panel może sterować pracą maksymalnie 4 kurtyn LGW. Ilość czynnika dopływającego do nagrzewnicy w kurtynie może być sterowana przy pomocy zaworów regulacyjnych.
Dla pojedynczych kurtyn istnieje możliwość stosowania sterownika MP0 montowanego wewnątrz kurtyny w specjalnych otworach w panelu czołowym obudowy.

Kurtyna LGW posiada wodny wymiennik ciepła, który podłącza się do systemu centralnego ogrzewania. Moc wyjściowa zależy od temperatury czynnika grzewczego i temperatury powietrza zasysanego (patrz: Kalkulacja nagrzewnicy). Seria LGW posiada wbudowany filtr chroniący nagrzewnicę wodną. Króćce podłączeniowe (1/2" gwint wewnętrzny) znajdują się na górnej części obudowy urządzenia.

Nagrzewnica wodna, 900-1300 m³/h

Kurtyny powietrzne SYSTEMAIR Screen Master HD

ScreenMaster HD jest kurtyną dużej mocy z nagrzewnicą elektryczną lub bez. HD może być montowana poziomo lub pionowo (nad otworem lub pionowo wzdłuż jego krawędzi). Zalecana do otworów drzwiowych i bram o wysokości od 2,5 do 3,5 m. Często instalowana jest w centrach handlowych oraz portach lotniczych gdzie wysokość drzwi jest większa niż zwykle.

 W zależności od długości, kurtyna posiada 2 lub 3 wentylatory promieniowe. Wentylatory i elementy grzejne (wykonane z rurek ze stali nierdzewnej) montowane są w obudowie z blachy stalowej cynkowanej na gorąco i lakierowanej proszkowo.

Akcesoria regulacyjne należy zamawiać oddzielnie. Do zmiany wydatku wentylatorów służy selektor prędkości obrotowej wentylatorów typu HDR4. Może on sterować równocześnie obrotami maksymalnie 14 wentylatorów. Moc nagrzewnicy elektrycznej regulowana jest za pomocą selektora mocy HDEV. Układ sterowania może być wzbogacony o termostat SR122 oraz wyłącznik drzwiowy HDGL. Odpowiednia konfiguracja tych sterowników pozwala sterować kurtyną dwubiegowo z ograniczeniem mocy nagrzewnic – tzn. umożliwia stałą pracę kurtyny na niskim biegu i automatyczne zwiększenie wydatku przy otwarciu drzwi przy równoczesnym sterowaniu mocą nagrzewnic zależnie od temperatury w pomieszczeniu.


Kurtyny powietrzne SYSTEMAIR Screen Master HDW/HDWV
  

ScreenMaster HDW jest kurtyną dużej mocy z nagrzewnicą wodną. Zalecana do stosowania przy otworach o wysokości 2,2 – 3 m. Wersja kurtyny oznaczona HDWV jest przeznaczona do montażu pionowego.

 W zależności od długości, kurtyna posiada 2 lub 3 wentylatory promieniowe. Wentylator i element grzejny montowane są w obudowie z blachy stalowej cynkowanej na gorąco i następnie lakierowanej proszkowo. Wydajność cieplna zależna jest od temperatury czynnika grzewczego oraz temperatury powietrza zasysanego. Seria HDW posiada wbudowany filtr chroniący nagrzewnicę wodną. Króćce podłączeniowe DN 20 znjadują się w górnej części obudowy urządzenia.

Akcesoria regulacyjne należy zamawiać oddzielnie. Do zmiany wydatku wentylatorów służy selektor prędkości obrotowej wentylatorów typu HDR4. Może on sterować równocześnie obrotami maksymalnie 14 wentylatorów. Moc nagrzewnicy elektrycznej regulowana jest za pomocą selektora mocy HDEV. Układ sterowania może być wzbogacony o termostat SR122 oraz wyłącznik drzwiowy HDGL. Odpowiednia konfiguracja tych sterowników pozwala sterować kurtyną dwubiegowo z ograniczeniem mocy nagrzewnic - tzn. umożliwia stałą pracę kurtyny na niskim biegu i automatyczne zwiększenie wydatku przy otwarciu drzwi przy równoczesnym sterowaniu mocą nagrzewnic zależnie od temperatury w pomieszczeniu.Kurytny powietrzne SYSTEMAIR MTV

Kurtyny przemysłowe MTV są najmocniejszymi urządzeniami Systemair. Trzysilnikowa wersja dostarcza 8500 m3/h, co pozwala na zabezpieczenie najwyższych bram w magazynach oraz fabrykach. MTV może być montowana poziomo, jak również pionowo z boku bramy. Nie jest wymagany dodatkowy osprzęt przy montażu pionowym kurtyn. MTV przeznaczona jest do otworów o wysokości 3,5 – 6 m.

MTV nie posiada elementu grzejnego. Transportuje natomiast ciepłe powietrze zebrane w górnych partiach pomieszczenia w dół, niwelując w ten sposób powstałą różnicę temperatur. Instalacja kurtyn MTV jest szczególnie efektywna ze względu na fakt, iż duże, wysokie bramy powodują największe straty energii.

Wentylatory osiowe montowane są w obudowie z blachy stalowej cynkowanej na gorąco i lakierowane proszkowo. Standardowo kurtyny wyposażone są w dwie kierownice służące do ustalenia kierunku wypływu strumienia powietrza. Wlot powietrza znajduje się w górnej części obudowy kurtyny.

Wielkość strumienia powietrznego może być regulowana przy użyciu regulatorów Systemair typu RTRE lub zestawu: REU + S-ET10.


 
Akcesoria do kurtyn powietrznych SYSTEMAIR

 

  • Panele sterujące MP dla kurtyn LG, PB, PG

  • Panele sterujące HD/HF dla kurtyn HD i HF

  • Akcesoria montażowe

  • Termostaty SR

 

–ºkarty katalogowe  –ºpowrót do góry 

Tel. / fax Biuro (058) 551-25-68
Tel. / fax Sklep (058) 555-74-68
Tel. / fax Hurt (058) 340-47-10

E-mail: info@mikroenergetyka.com.pl