Sprawdź ofertę produktów w naszym sklepie internetowym

Promienniki podczerwieniPromienniki - Promienniki halogenowo- kwarcoweAirelec - Energotech - Solar
t
 Promienniki podczerwieni Airelec Solaris 2

W dzisiejszych czasach minimalizacja zużycia energii, jej ekologiczne pozyskiwanie, a tym samym dbałość o nasze środowisko naturalne zyskuje sobie wielu zwolenników.
Ogrzewanie pomieszczeń zarówno
mieszkalnych jak i innych jest znaczącym w
skali kraju segmentem zapotrzebowania na
energię.
Wraz z rozwojem nowoczesnych, ciepłych technologii budowlanych oraz dbałości o termoizolację starych i nowych obiektów coraz mniejszy udział w ogólnym bilansie kosztów m
a koszt eksploatacji.
Dlatego, wszędzie tam, gdzie wybudowano budynki z dobrą izolacją termiczną (niski współczynnik "k"), aspekt ochrony środowiska oraz rachunek ekonomiczny wskazują na stosowanie ogrzewania elektrycznego.

Charakterystyka :
• Mocowany do ściany: sterowanie po prawej lub po lewej stronie
• Bezpieczny: odporny na zachlapanie wodą, grzejnik z podwójną izolacją • Błyskawicznie ogrzewa łazienkę
· Ogrzewanie natychmiastowe.
· Komfort cieplny przy minimalnej mocy.
· Dostępne 3 poziomy mocy (600, 1200 i 1800 W).
· Trwała metalowa obudowa.
· Osłona zabezpieczająca żarniki.
· Wyłącznik oraz minutnik (20 min.) sterowane linką.
· Ł»arniki w rurkach kwarcowych.
· Pozycję odbłyśnika można ustawić przy instalacji.
· Automatyczne wyłączanie : modele Solaris 1200 MI i 600 MI mają 20 minutowe minutniki.
Jest to oferta dla hoteli i obiektów użyteczności publicznej.


–ºkarty katalogowe  –ºpowrót do góry

 Elektryczny ogrzewacz podławkowy
/ Grzejnik sufitowy ENERGOLINE


Ogrzewacz ENERGOLINE emituje ciepło głównie w kierunku podłogi, może być stosowany w postaci ogrzewacza podławkowego lub grzejnika sufitowego.

Podstawowe cechy:

 • Do stosowania pod ławkami lub w niskich pomieszczeniach.

 • Odporne na uszkodzenia mechaniczne

 • Temperatura: obudowy i emitorów - 50 - 70 °C,

 • Mogą tworzyć strefy ciepła przy posadzce w wysokich pomieszczeniach.

 • Montaż od 0,4 do 4m.

 • Do pomieszczeń suchych i mokrych.

 • Stopień ochrony IP44.

 • Obudowa biała (RAL 9010)

 • Moc 160 i 200 W.

 • Temperatura powierzchni emitora 60 - 700C

 • Dostępny w dwuch rozmiarach na napięcie zasilania 230 - 240 V.

  Jako ogrzewacz podławkowy może być montowany pod ławkami, w kościołach, poczekalniach, halach sportowych, itp. Ogrzewa ławkę tak dobrze jak podłogę bezpośrednio pod nią. Jest to szczególnie dobra metoda do ogrzewania miejsc, gdzie nie ma konieczności ogrzewania dużych ilości powietrza. Ogrzewacz ten posiada szybki czas rozgrzewania z wysokim komfortem cieplnym i skierowany jest bezpośrednio w miejsce, które chcemy ogrzać.

  Jako grzejnik sufitowy przeznaczony jest szczególnie do małych powierzchni i niskich pomieszczeń . Może być montowany na sufitach lub na ścianach. Efektywnie redukuje straty ciepła i chroni przed przeciągami (ruchami powietrza). Pozwala na oszczędność energii od 15% do 25% oraz daje wysoki komfort cieplny w porównaniu z konwencjonalnym ogrzewaniem. Ogrzewanie stapiające się ze środowiskiem naturalnym i dostarcza delikatne i przyjemne ciepło.Promienniki podczerwieni ENERGOSTRIP EE


Energostrip jest pomalowany na biało lakierem proszkowym (RAL 9010). Promienniki podczerwieni sufitowe Energostrip produkowane są w trzech modelach:
modele z jedną płytą grzewczą, z dwoma płytami lub trzema. 90% dostarczonej energii oddawane jest j

ako emisja ciepła w kierunku podłogi lub ścian (pozostałe 10% oddawane jest jako ciepło konwekcyjne).
Energostrip zawierają nowe, unikalne elementy grzewcze, które nie powodują powstawania pola elektromagnetycznego. Stopień ochrony IP44.


Z systemem grzewczym ENERGOSTRIP uzyskuje się dopływ ciepła tam, gdzie jest najbardziej potrzebny, czyli w miejscu przebywania ludzi. Ogrzewana jest podłoga i ściany obiektu (dokładnie tak, jak Słońce podgrzewa skorupę ziemską). To daje w rezultacie wysoki komfort cieplny i duże zmniejszenie zużycia energii, w porównaniu z konwencjonalnymi systemami grzewczymi.


Zakres stosowania :

Przedszkola, szkoły, wille, tarasy, domy letniskowe, łazienki, biura, okna wystawowe, szklarnie, kościoły, szpitale, garaże, hurtownie, magazyny, warsztaty, wystawy, hale sportowo-widowiskowe, przebieralnie, obiekty przemysłowe i magazyny.

Promienniki podczerwieni ENERGOINFRA

Energolnfra jest wszechstronnym ogrzewaczem przeznaczonym do pełnego lub uzupełniającego ogrzewania oranżerii, balkonu, patio Jest efektywny jako miejscowy lub strefowy ogrzewacz dla warsztatów, magazynów, itp.
Posiada stopień ochrony IP44 dlatego może być stosowany w mokrych i wilgotnych pomieszczeniach oraz na zewnątrz (np. na tarasach) Dlatego też można go montować w łazienkach, pokojach, itp na ścianach i sufitach.
Jest wykonany w całości ze stali nierdzewnej odpornej na korozję, co zapewnia mu długotrwałość Ogrzewacz ten posiada odbłyśnik z polerowanego aluminium Osłona (pokrywa) oraz elementy grzewcze są wykonane z nierdzewnej stali Temperatura emitora 400 - 500X Obudowa ma temperaturę 60 - 80X Ma bardzo krótki czas rozgrzewania.

Encrgoinfra jest dostępny w trzech modelach: EIR 500. 1000 i 1500 na napięcie zasilania 230-240 V (patrz tabela) Może być montowany na ścianach lub sufitach Uchwyty mocujące są uniwersalne i mogą być nachylone pod rożnymi kątami Ogrzewacz ten może być także zawieszony na drutach, linach, łańcuchach, itp.Promienniki podczerwieni ENERGOCASETTE

EnergoCassette - sufitowy system grzewczy jest najbardziej naturalnym i wygodnym sposobem ogrzewania Twojego obiektu. Łagodnie ogrzewa zimne podłogi, ściany oraz przedmioty w pomieszczeniach dokładnie tak jak słońce podgrzewa kulę ziemską. Dzięki temu można obniżyć temperaturę powietrza zachowując ten sam komfort cieplny z jednoczesną oszczędnością energii do 30%.

EnergoCassette to ukierunkowane ciepło wprost na stanowisko pracy, eleganckie, przeznaczone do pomieszczeń biurowych, mieszkalnych i roboczych promienniki podczerwieni niskotemperaturowe. Wysoki komfort odczucia ciepła oraz stopnień ochrony IP55 stanowi najwyższej klasy rozwiązanie grzewcze dla wymagającego Klienta. Niska temperatura obudowy (około 85°C) oraz wymiary, pozwalające na bezproblemowy montaż na wysokościach od 1,8do 6 m w standardowych stropach podwieszanych. Umożliwiają zaoszczędzenie miejsca na ścianach oraz oszczędzają energię nawet do 30% w stosunku do ogrzewań konwektorowych.

Energocassette można przykręcać wprost do sufitu, wieszać na linkach lub wpuszczać w sufity podwieszane. Promienniki podczerwieni mogą być montowane w pomieszczeniach o zwiększonym zagrożeniu pożarowym.

–ºkarty katalogowe  –ºpowrót do góry
Promienniki podczerwieni SOLART , SOLART M

Promienniki SOLART jako źródło energii cieplnej wykorzystują krótkie fale podczerwone i ogrzewają na podobnej zasadzie jak słońce. Emitują energię z nieszkodliwego zakresu krótkiej fali podczerwonej zwanej termiczną o maksimum energii odpowiadającemu długości fali 1,2 um.

Energia przechodzi bez strat przez powietrze i ogrzewa natychmiastowo osoby i przedmioty w zasięgu jej działania.
Prawie 100% wyemitowanego ciepła trafia do odbiorcy, na konkretną powierzchnię lub pojedyncze stanowisko pracy. Promienniki podczerwieni zapewniają możliwość włączania ich w ściśle określonym czasie, kiedy występuje zapotrzebowanie na ciepło, dając natychmiastowy efekt ogrzewania.

Wysokotemperaturowe elektryczne halogenowo-kwarcowe promienniki SOLART wykorzystują fizycznie właściwości krótkofalowego promieniowania podczerwonego (IR-A) 0,78 um - 1,4 um, a typowa temperatura stosowanego żarnika wynosi 2200°C.

Podstawowe zalety ogrzewania promiennikami SOLART:
• natychmiastowy odbiór ciepła
• wyjątkowa wydajność i oszczędność
• ekologiczna metoda ogrzewania
• bezpieczeństwo działania

–ºkarty katalogowe  –ºpowrót do góry
 
Tel. / fax Biuro (058) 551-25-68
Tel. / fax Sklep (058) 555-74-68
Tel. / fax Hurt (058) 340-47-10

E-mail: info@mikroenergetyka.com.pl