Sprawdź ofertę produktów w naszym sklepie internetowym

System mat grzejnych DEVIdrySystem mat grzejnych DEVIdry

Maty grzejne DEVIdry

maty grzejne - akcesoria - sterowanie

 


 

System mat grzejnych DEVIdry - maty i sterowanie DEVIdry Kit System wewnętrznego elektrycznego ogrzewania podłogowego, bazujący na matach grzejnych DEVIdry. Metoda instalacji oparta jest na tak zwanym "suchego montażu", czyli przy którym nie stosuje się żadnych rodzajów zapraw, klejów lub innych pokrewnych środków. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala na znaczne ograniczenie zarówno czasu, kosztów realizacyjnych, oraz zasobów siły roboczej wymaganych do przeprowadzenia instalacji.

Właściwością, która w sposób najbardziej wyraźny wyróżnia maty grzejne DEVIdry spośród pokrewnych produktów jest opracowany przez firmę DEVI nowatorski system Klik (ang. Click System) - innowacyjna, unikalna technologia oparta na układzie zatrzasków.

Zaprojektowana została z myślą o prostocie i wygodzie zarówno podczas montażu i podłączania, dziennego użytkowania oraz ewentualnego demontażu systemu (DEVIdry jest pierwszym na świecie systemem elektrycznego ogrzewania podłogowego, który uzyskał certyfikaty zgodne z nowymi normami dla podłóg przenośnych - oznacza to między innymi, że maty grzejne można bez przeszkód zdemontować i zainstalować w innej lokalizacji, np. podczas przeprowadzki).

Powierzchnie podłoża i podłogi docelowej dla mat DEVIdry System przystosowany jest do podłoży betonowych oraz drewnianych. W pierwszym przypadku stosować można zarówno maty grzejne o mocy 55 W/m2 oraz 100 W/m2 (odpowiednio DEVIdry 55 i DEVIdry 100). Dla podłoży drewnianych, dozwolone są jedynie maty o mocy 55 W/m2 (DEVIdry 100).

Rodzaje materiału wykonania podłogi docelowej, pod którymi układane mogą być maty grzejne DEVIdry:

 • Deski i parkiety drewniane o grubości 8 - 22 mm
 • Laminaty o grubości 8 - 22 mm
 • Cienkie dywany i wykładziny dywanowe (Sterowanie układu grzejnego jedynie przy pomocy zestawu DEVIdry Kit z termostatem DEVIdry C!)

–º instrukcja instalacji   –º powrót do góry

Maty grzejne DEVIdry 55 i DEVIdry 100


Mata grzejna DEVIdryRdzeniem mat wykonanych w systemie DEVIdry jest element grzewczy w postaci kabla grzejnego. Zakończony jest po obydwu swych stronach specjalnymi końcówkami, odpowiednio jedną męską (wtyk) oraz żeńską (gniazdo), umiejscowionymi na przeciwległych, dłuższych krańcach maty.

W celu dokonania połączenia dwóch lub więcej mat wystarczy zwyczajnie umieścić jeden z elementów połączeniowych w drugim i zatrzasnąć za pomocą dedykowanego narzędzia. Zakończenia te, tak samo jak i całość maty, charakteryzują się stopniem ochrony IP x7, zapewniający o ich bezpieczeństwie i wodoszczelności.

Konstrukcja i wynikające z niej unikalne właściwości mat grzejnych DEVIdry:
Konstrukcja mat grzejnych DEVIdry

 1. Wykończenie wierzchnie podłogi: parkiet, laminat, cienki dywan lub wykładzina dywanowa
 2. Gumowe pokrycie zapewniające równomierny rozkład nacisku na matę
 3. Zatrzaski do wzajemnego łączenia mat lub podłączenia zasilania
 4. Aktywny element grzewczy w postaci kabla grzejnego
 5. Wzmacniająca folia poliestrowa
 6. Aluminiowa powłoka odpowiadająca za równe rozprowadzanie ciepła po całej powierzchni maty
 7. Polipropylenowa pianka spełniająca rolę ekranu akustycznego, tłumiącego dźwięk nawet o 17 dB!

Maty dostępne są w dwóch wariantach, różniących się mocą grzejną: odpowiednio maty DEVIdry 55 dla 55 W/m2 oraz DEVIdry 100 dla 100 W/m2.–º karta katalogowa   –º powrót do góry

Akcesoria


Akcesoria do systemu DEVIdry Maty grzejne DEVIdry powinny pokrywać w całości powierzchnię podłoża, na którym są montowane. Jeżeli jest to niemożliwe ze względu na

 • stałą zabudowę,
 • ukształtowanie pomieszczenia,
 • umeblowanie nie umożliwiające poprawnej cyrkulacji powietrza bezpośrednio nad powierzchnią podłogi

lub inne czynniki, należy uzupełnić dany obszar specjalnie przystosowanym do tego celu elementem wypełniającym FM.

Produkt ten jest pozbawiony elementu grzewczego oraz zatrzasków, dzięki czemu można go dowolnie ciąć i skracać. Charakteryzuje się jednak bardzo zbliżoną konstrukcją jak maty DEVIdry, z którego to powodu cechuje się taką samą grubością oraz większością ich właściwości.

Dostępny jest również przewód DEVIdry X, przeznaczony do przedłużania przewodu zasilającego lub realizacji połączenia pomiędzy dwoma matami w momencie, gdy bezpośrednie ich zatrzaśnięcie jest niemożliwe lub niepożądane.–º karta katalogowa   –º powrót do góry

Sterowanie


Akcesoria do systemu DEVIdry Do zarządzania oraz sterowania systemem ogrzewania podłogowego opartego na matach DEVIdry, należy dobrać jeden z dwóch rodzajów opracowanych przez firmę DEVI zestawów:

 • DEVIdry Kit (dostępny w wariantach dla mat o mocy grzewczej 55 W/m2 oraz 100 W/m2)
 • DEVIdry Pro Kit (uniwersalny dla obydwu typów mat)

Zestaw DEVIdry Kit zezwala na własnoręczne wykonanie całości instalacji systemu DEVIdry, bez konieczności obecności instalatora z uprawnieniami. Termostat DEVIdry C, wchodzący w skład zestawu, należy koniecznie stosować, jeżeli docelowym materiałem wykończeniowym podłogi będzie dywan lub wykładzina dywanowa.

Zestaw DEVIdry Pro Kit jest rozwiązaniem oferującym przede wszystkim wachlarz możliwości konfiguracyjnych oraz dyskretny montaż. Zawarty w zestawie programowalny termostat DEVIreg 535 udostępnia szereg funkcji pozwalających na zarządzanie ogrzewaniem podłogowym i jego optymalnym dostosowaniem do własnych wymagań.

W skład obydwu rodzajów zestawów wchodzą ponadto samoprzylepna taśma aluminiowa oraz przyrząd do łączenia mat DEVIdry.–º karta katalogowa   –º powrót do góry
Tel. / fax Biuro (058) 551-25-68
Tel. / fax Sklep (058) 555-74-68
Tel. / fax Hurt (058) 340-47-10

E-mail: info@mikroenergetyka.com.pl