Sprawdź ofertę produktów w naszym sklepie internetowym

System grzewczy DEVIcell dry


 

System grzewczy DEVIcell dry

Komplet elementów do instalacji systemu DEVIcell dry

płyty montażowe i akcesoria - zalecane kable grzewcze - zalecane termostaty

 Komplet elementów do instalacji systemu DEVIcell dry
System DEVIcell dry
jest przedstawicielem rozwiązań instalacyjnych z kategorii montażu "suchego", czyli nie wymagającego zastosowania jakiegokolwiek rodzaju zaprawy lub innych środków montażowych. Dzięki tej własności instalacja jest krótka i bezproblemowa w porównaniu z konwencjonalną metodą, umożliwiając szybkie uruchomienie systemu i zapewnienie ciepła w pomieszczeniu.

 

Oparty na styropianowych płytach montażowych pokrytych odpowiednio wyprofilowaną blachą sprawia, że instalacja przebiega komfortowo i z rzadko spotykanym tempem. Dzięki modułowemu charakterowi i konstrukcji płyt, ułożenie przewodu grzejnego nie nastręcza jakichkolwiek trudności. Pozwala także na dużą elastyczność w tej czynności, umożliwiając osiągnięcie optymalnej strefy grzewczej na powierzchni podłogi, zarówno pod kątem komfortu cieplnego podczas codziennego użytkowania jak i energooszczędności.

Rodzaje powierzchni

System DEVIcell dry został zaprojektowany z myślą o podłogach drewnianych oraz panelowych. Może być montowany dla następujących docelowych typów powierzchni podłogowych:
 • Drewno miękkie o grubości do 20 mm (sosna)
 • Drewno twarde o grubości do 30 mm (dąb)
 • Wykładziny dywanowe, winylowe, linoleum

W ostatnim przypadku należy jednak pamiętać o dodaniu odpowiedniej warstwy usztywniającej pod danym materiałem!


System może być wykorzystany zarówno przy wykonywaniu nowej jak i przy remoncie dotychczasowej powierzchni podłogowej. Płyty grzewcze DEVIcell dry nakładane są na nowo przygotowaną wylewkę lub bezpośrednią na starą podłogę, bez konieczności jej demontażu.

Dzięki zastosowaniu technologii DEVIcell dry możliwe jest uruchomienie oraz cieszenie się nowo zainstalowanym systemem grzewczym jeszcze tego samego dnia, w którym nastąpił montaż, bez konieczności czekania aż wyschnie zaprawa!

 

 

–º powrót do góry

 


 


Płyty montażowe DEVIcell dry oraz akcesoria


Płyty montażowe DEVicell drySystem DEVIcell dry oparty jest na układzie wzajemnie przylegających płyt montażowych o powierzchni wynoszącej 0,5m2 i grubości 13 mm, wykonanych ze specjalnej, wyjątkowo twardej odmiany styropianu pokrytej, dogodnie ukształtowaną w celu ułożenia kabla grzewczego, warstwą aluminium.

Dzięki konstrukcji płyt a także łatwości w dopasowaniu ich wielkości oraz kształtu system DEVIcell dry pozwala pokryć podłoże w 100% jego powierzchni. Pomieszczenia niesymetryczne, posiadające różnego rodzaju zabudowy, filary oraz innego rodzaju elementy konstrukcyjne nie stanowią większego problemu przy instalacji. Materiały, z których płyty są wykonane sprawiają, że ich dostosowanie jest proste i szybkie w realizacji.

Każda płyta posiada 12 mm polisterynową (EPS - styropian ekspandowany) ognioodporną warstwę izolacyjną, zapobiegającą rozprzestrzenianiu się ciepła w kierunku podłoża oraz ok. 1 mm warstwę aluminiową. Pokrywa aluminiowa jest odpowiednio wyprofilowana, ze specjalnymi wyżłobieniami przeznaczonymi na ułożenie kabla grzewczego co każde 10 cm.

Ponadto płyty DEVIcell dry spełniają rolę ekranu akustycznego, umożliwiając redukcję hałasu o 3 dB.

Akcesoria do instalacji czujnika temperatury podłogi W ofercie znajdują się zestawy składające się z 4, 10 oraz 100 sztuk płyt montażowych.

Do realizacji w pełni funkcjonalnej instalacji wymagany jest również komplet akcesoriów do montażu czujnika temperatury podłogi dedykowanego do systemu DEVIcell dry.

W skład zestawu montażowego wchodzą:
 • elastyczna rurka montażowa ("peszel") o śr. 9mm
 • samoprzylepna folia aluminiowa
 • plastikowa końcówka montażowa

 

 


 


Kable grzewcze dla systemu DEVIcell dry


Kabel grzewczy DTIP-10 System DEVIcell dry został specjalnie zaprojektowany i opracowany z myślą o przewodach grzewczych DEVIflex z serii DTIP-10.
 

Przy doborze długości przewodu wskazane jest kierować się następującymi wymogami oraz wskazówkami producenta:
 1. Maksymalna moc instalacji wynosi 100W/m2
 2. Niezbędna, minimalna ilość kabla grzewczego wynosi 10 metrów przewodu na każdy m2 płyty montażowej,można ją więc wyliczyć przy pomocy prostej zależności (L - długość kabla):
  L = 5 m x ilość ułożonych płyt montażowych DEVIcell dry
 3. Przewód nie powinien być układany w miejscu obecnych lub przyszłych mebli i elementów konstrukcyjnych uniemożliwiającej swobodną cyrkulację powietrza bezpośrednio nad powierzchnią płyty
 4. Nie należy układać przewodu grzewczego poza powierzchnią płyt DEVIcell dry lub bez folii aluminiowej!

 


–º karty katalogowe  –º powrót do góry

 


 

Termostaty do systemu Devireg Touch
Termostaty dla systemu DEVIcell dryW celu zapewnienia optymalnych warunków grzewczych, do systemu DEVIcell dry zalecane są termostaty posiadające nie tylko czujnik temperatury podłogowy ale i powietrzny. Zakup modelu w nie wyposażonego zezwoli na jeszcze pełniejszą kontrolę nad równomiernym ogrzewaniem całości danego pomieszczenia, pozwalając uzyskać komfort cieplny nie dostępny przy zastosowaniu innych rozwiązań.

Z dostępnej oferty regulatorów temperatury Devi polecane są:Dodatkowo w ofercie znaleźć można także nowatorską bezprzewodową technologię Devilink, również dającą wiele korzyści przy współpracy z systemem DEVIcell dry.

 

 

–º powrót do góry

 
Tel. / fax Biuro (058) 551-25-68
Tel. / fax Sklep (058) 555-74-68
Tel. / fax Hurt (058) 340-47-10

E-mail: info@mikroenergetyka.com.pl