Sprawdź ofertę produktów w naszym sklepie internetowym

Ogrzewanie elektryczne podłogowe

Ogrzewanie podłogowe


 W ogrzewaniu elektrycznym podłogowym ciepło jest wytwarzane i emitowane do otoczenia z najbardziej naturalnego miejsca jakim jest podłoga. Nie występują dokuczliwe prądy wznoszące, powierzchnia podłogi jest przyjemnie ciepła, a na wysokości ciała i głowy dorosłego człowieka panuje nieco niższa komfortowa temperatura. Powolna konwekcja ciepła powoduje, że system jest niezwykle przyjazny dla osób cierpiących na alergie i astmę (system ten nie powoduje zawirowań drobin kurzu). Poprzez precyzyjną regulację ilości wytwarzanego ciepła uzyskujemy energooszczędny sposób ogrzewania pomieszczeń, niezwykle efektywny dla każdego rodzaju pokrycia podłogowego: terakota, kamień, PCV, dywan a nawet drewno.

Ogrzewanie podłogowe DEVI może być wyłącznym systemem grzewczym lub też tylko dodatkowym źródłem ciepła, zapewniając najwyższy komfort cieplny we wszystkich typach pomieszczeń.


 Tradycyjny system grzewczy

Tradycyjny system unosi gwałtownie duże ilości powietrza, które pozostaje pod sufitem aż do ochłodzenia a następnie opada w dół.

Ogrzewanie podłogowe DEVI

 System DEVI™ wytwarza ciepło równomiernie na całej powierzchni podłogi a resztę pozostawia działaniu natury...


Zakres stosowania ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie elektryczne podłogowe może być instalowane praktycznie we wszystkich typach pomieszczeń oraz pod każdym rodzajem posadzki:

  • terakota
  • marmur
  • gres
  • kamień
  • PCV
  • wykładzina dywanowa
  • parkiet
  • panele podłogowe
  • deski
  • itp


Ogrzewanie elektryczne podłogowe DEVI może być stosowane również wszędzie tam gdzie możliwość podniesienia posadzki jest ograniczona instalując maty (2,5 mm – 3,3 mm) lub kable (4,3 mm) w warstwie kleju.

W przypadku instalacji ogrzewania podłogowego przy użyciu kabli grzejnych układanych w betonie grubości wylewki wynoszą: 4 - 6 cm dla ogrzewania o charakterze bezpośrednim i 9 - 12 cm dla ogrzewania akumulacyjnego pracującego na 2-giej taryfie.

W każdym przypadku uzyskamy nie tylko ciepłą podłogę ale również niepowtarzalny komfort cieplny w pomieszczeniu szczególnie doceniany w przypadku podłóg ceramicznych lub kamiennych.

W przypadku podłóg drewnianych ważne jest aby nie przekraczać, zalecanych przez producentów podłóg, temperatur maksymalnych.

Zalety ogrzewania podłogowego DEVI

 Optymalny komfort

Elektryczne ogrzewanie podłogowe DEVI zapewni łatwą obsługę, przyjemnie ciepłą podłogę, komfortową temperaturę bez unoszącego się kurzu oraz suchą i pozbawioną wilgoci łazienkę niezależnie od pory roku i sezonu grzewczego.

Niski koszt instalacji

Koszt jednego metra kwadratowego systemu DEVI składający się z maty Devimat oraz termostatu Devireg jest porównywalny z kosztem jednego metra kwadratowego wysokiej jakości terakoty.

 Niski koszt energii

Dzięki zainstalowaniu bezpośrednio w podłodze i precyzyjnej regulacji temperatury za pomocą elektronicznych termostatów devireg™ możliwe staje się obniżenie średniej temperatury ogrzewanego pomieszczenia z 22°C do 20°C, przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższego komfortu cieplnego. Oznacza to możliwość obniżenia strat cieplnych o ok. 10-20%, a to posiada już swój wymiar ekonomiczny oraz ogromny wpływ na ochronę środowiska naturalnego. System DEVI™ to radykalnie niższe koszty inwestycyjne instalacji w porównaniu z systemami tradycyjnymi c.o.

Szerokie możliwości instalacji pod dowolnym rodzajem posadzki Ogrzewanie podłogowe DEVI może być wydajnym systemem grzewczym w domu, biurze, warsztacie, hali sportowej oraz wszędzie tam gdzie potrzeba dostarczyć komfortowego ciepła. Istotne jest również to, że system ten może być zainstalowany praktycznie w każdym rodzaju podłoża: w szlichcie betonowej, na stropie drewnianym lub w cienkiej warstwie zaprawy klejowej przy wykonywaniu nowych lub podczas renowacji starych podłóg ceramicznych.

 Dowolna aranżacja wnętrza  System DEVI jest niewidoczny. Dzięki temu ,że jest schowany w podłodze stwarza nowe możliwości umeblowania pomieszczenia lub aranżacji jego wnętrza. Brak problemów z zajmowaną przestrzenią i wyglądem często nieatrakcyjnych grzejników.

 Długoletnia gwarancja Zainstalowany w domu lub mieszkaniu funkcjonuje tak długo, jak długo wykorzystywany jest budynek. Nie wymaga żadnych konserwacji. Firma DEVI udziela 20 letniej gwarancji na kable grzejne deviflex™ i maty grzejne devimat™.

 

–º powrót do góry

Tel. / fax Biuro (058) 551-25-68
Tel. / fax Sklep (058) 555-74-68
Tel. / fax Hurt (058) 340-47-10

E-mail: info@mikroenergetyka.com.pl