Sprawdź ofertę produktów w naszym sklepie internetowym

Ochrona masztów antenowych i linii napowietrznych

Ochrona przed oblodzeniem masztów antenowych i napowietrznych linii kablowych

Sople i nawisy śniegu stwarzają poważne zagrożenie dla osób znajdujących się w pobliżu masztu lub przejeżdżających pod oblodzonym wiaduktem lub linią elektryczną.

Oblodzenie masztu i znajdujących się na nim anten może doprowadzić do poważnych uszkodzeń konstrukcji, a w skrajnych przypadkach nawet do zerwania anten lub deformacji elementów nośnych.

Aby zapobiec takim sytuacjom, możliwe jest przewymiarowanie konstrukcji z uwzględnieniem dodatkowego obciążenia od śniegu i lodu albo ręczne usuwanie oblodzenia, co jest jednak zadaniem bardzo niebezpiecznym i pracochłonnym. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie masztu lub wiaduktu w instalację przeciwoblodzeniową składającą się kabli grzejnych Deviflex™ dociśniętych do metalowych elementów konstrukcji oraz odpowiednio dobranego termostatu i zestawu czujników.


Zalety systemu:

  • Brak oblodzenia na masztach, wiaduktach i napowietrznych liniach kablowych
  • Bezpieczeństwo ludzi i pojazdów
  • Umożliwia oszczędniejsze projektowanie masztów i przewodów
  • Eliminacja kosztów związanych z mechanicznym usuwaniem oblodzenia
  • Automatyczne sterowanie systemem grzejnym

 
Zalecane produkty:
Do instalacji przeciwoblodzeniowych na masztach i wiaduktach zalecane są kable Deviflex™ typu DTIP i DSIG współpracujące z termostatem Devireg™ 850 oraz czujnikiem temperatury i wilgotności powietrza. Czujnik wilgotności konieczny jest ze względów ekonomicznych, gdyż przy małej wilgotności powietrza formacje lodowe nie powstają i ogrzewanie konstrukcji jest niepotrzebne.

Tel. / fax Biuro (058) 551-25-68
Tel. / fax Sklep (058) 555-74-68
Tel. / fax Hurt (058) 340-47-10

E-mail: info@mikroenergetyka.com.pl