Sprawdź ofertę produktów w naszym sklepie internetowym

Dogrzewanie i kontrolowanie utwardzanej masy betonowej

Dogrzewanie i kontrolowane utwardzanej masy       betonowej  


Wykonanie jednorodnej i wytrzymałej konstrukcji betonowej jest bardzo trudne w okresie zimo
wym. Tradycyjne metody dogrzewania parowego są bardzo kosztowne i często uniemożliwiają zakończenie budowy w planowanym terminie. Oferowane przez DEVI kable grzejne zapewniają optymalną temperaturę wiązania i zdecydowanie zmniejszają koszty inwestycyjne.

Problemy związane z utwardzaniem betonu w niskich temperaturach mogą zostać w pełni rozwiązane przez kable grzejne zamocowane do prętów zbrojeniowych. Przy stosowaniu odpowiednich dodatków i proporcji składników masy betonowej, ogrzewanie konstrukcji nie jest na ogół konieczne, gdy temperatura otoczenia dochodzi okresowo do €‘10 °C. W temperaturach niższych konieczne jest dodatkowe ogrzewanie i okrycie konstrukcji zapobiegające utracie ciepła. W zależności od temperatury powietrza, system grzejny powinien utrzymywać temperaturę betonu w granicach 1 €‘ 2 °C przez około 7 dni. Po wstępnym utwardzeniu moc grzejna może zostać zmniejszona.

 

Zalety systemu:

  • Kontrolowane utwardzanie masy betonowej w każdych warunkach klimatycznych

  • Sprawny przebieg budowy zgodnie z harmonogramem

  • Brak opóźnień spowodowanych przez złe warunki atmosferyczne


Zalecane produkty:
Do ogrzewania masy betonowej zalecane są kable Deviflex™ DSIG (400 V) oraz DTIP (230 V) dołączone do termostatu Devireg™ 330 z zakresem temperatur roboczych od €‘10 do +10 °C.

Tel. / fax Biuro (058) 551-25-68
Tel. / fax Sklep (058) 555-74-68
Tel. / fax Hurt (058) 340-47-10

E-mail: info@mikroenergetyka.com.pl