Sprawdź ofertę produktów w naszym sklepie internetowym

Instalacje przeciwoblodzeniowe na podjazdach, chodnikach, parkingach

Ogrzewanie podjazdów, chodników, parkingów 
(udzielamy 10 lat gwarancji na kable i maty grzejne)


Informacje podstawowe:
Systemy DEVI do usuwania śniegu i lodu mogą być zainstalowane niemal w każ­dym miejscu, gdzie konieczne jest uzy­skanie czystej nawierzchni o dobrej przyczepności. System DEVI składa się z kabli grzejnych lub mat grzejnych oraz termo­statów devireg™. Energia cieplna, wy­tworzona przez system grzewczy umiesz­czony w kilkucentymetrowej warstwie podsypki piaskowo-cementowej lub betonu, przekazywana jest do powierzchni. Powoduje to wyeliminowanie, znajdującej się na ochranianej powierzchni, warstwy lodu lub śniegu. Załą­czaniem i wyłączaniem systemu grzewczego steruje termostat z czujnikiem tempe­ratury lub sterownik mikroprocesoro­wy z czujnikami temperatury i wilgotności. System wyposażony w czujniki temperatury i wilgotności dostosowuje się automatycznie do aktualnych warunków atmosferycznych. Włączenie systemu następuje jedynie w optymalnie dobranych momentach, jedynie wtedy gdy zachodzi taka potrzeba (muszą byc spełnione dwa warunki - odpowiednio wysoka wilgotność oraz odpwoiednio niska temepratura). Takie działanie systemu jest bardzo ekonomiczne w eksploatacji.

 

Szybki kontakt: ts@mikroenergetyka.com.pl


Zakres stosowania:

Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI mogą być instalowane w  warstwie podsypki piaskowo-cementowej pod typowymi nawierzchniami takimi jak płyty chodnikowe, kostka brukowa lub bezpośrednio w betonie i asfalcie (w takim przypadku należy użyć kabli lub mat grzejnych przeznaczonych do asfaltu).
Typowe miejsca stosowania systemów przeciwoblodzeniowych to: podjazdy do garażu, chodniki, schody, drogi dojazdowe, rampy załadunkowe, mosty, itp.

 

Ważne informacje:
Instalacja grzewcza jest całkowicie bezpieczna dla ludzi. Nawet przy dużej wilgotności, nie powoduje żadnych zagrożeń ani dla pieszych, ani dla kierowców. Właściwie wykonana może służyć przez długi okres czasu - udzielamy 10-letniej gwarancji na maty i kable grzejne.
Nie zaleca się stosowa­nia warstwy termoizolacji pod kablami grzejnymi lub matami grzewczymi w systemach wykonanych bezpośrednio na gruncie. Pozwoli to na wykorzystanie naturalnego ciepła głębszych warstw ziemi.

Zalety systemu: 

 

•   bezpieczne poruszanie się pieszych i pojazdów

•   oszczędność czasu i energii zużytej na odśnieżanie

•   eliminacja kosztów naprawy nawierzchni

•   ochrona środowiska przed zanieczyszczeniem solą

•   ochrona betonu lub kostki brukowej przed niszczącym działaniem soli

•   zapobieganie przyczynom, a nie skutkom oblodzenia i zalegania śniegu

•   automatyczna praca w każdych warunkach

Polecane produkty:

Do instalacji przeciwoblodzeniowych na gruncie polecamy kable grzejne DEVIsafe 20T (DTCE-20)  oraz
kable grzejne DEVIsnow 30T (DTCE-30)  lub maty grzejne DEVIsnow 300T (DTCE-300) . Kable są konfekcjonowane w  różnych długościach, zakończone kablem zasilającym (zimnym), natomiast maty są dostarczane w pasach - 0,5m szerokości i  różnych długościach (zasilanie 230V) oraz w pasach - 0,75m lub 1,0m szerokości i  różnych długościach (zasilanie 400V). Do sterowania polecamy termostaty DEVIreg 850 (automatyczne sterowanie), DEVIreg 330 (ręczne sterowanie z kontrolą temperatury).

 

Elektryczne systemy grzewcze:

  • ogrzewanie podjazdu
  • ogrzewanie chodnika
  • ogrzewanie miejsc parkingowych

 

Wyceny i realizacja usług:  Tomasz Steller

kontakt bezpośredni: 0 601 617 982, 058 551 25 68 lub wyślij zapytanie drogą mailową: e-mail

 

Tel. / fax Biuro (058) 551-25-68
Tel. / fax Sklep (058) 555-74-68
Tel. / fax Hurt (058) 340-47-10

E-mail: info@mikroenergetyka.com.pl